Eliminujete chyby už při výstavbě nemovitosti a ušetříte čas nutný na opravy a pozdější reklamace. Zákazníkovi navíc poskytnete benefit v podobě včasné identifikace úniku vody.

Zhotovitel

Pokud chcete mít jistotu kvalitně odvedené práce, využijte systém MoistureGuard jako nástroj pro kontrolu, zda veškeré práce probíhají podle plánu a bez nehod. Jakýkoliv nestandardní stav v konstrukci jste díky systému schopni včas detekovat a sjednat urychleně nápravu tak, aby se následky minimalizovaly.

Systém pro kontinuální monitoring vlhkosti MoistureGuard upozorní na zvýšenou vlhkost v konstrukci   a tím včas zachytíte problémy a snížíte náklady na opravy. Nemusíte se pak bát pozdějších reklamací zákazníků jste si vy i zákazník jisti, že během stavby nedošlo k haváriím.

Systém MoistureGuard využívá senzory vlhkosti a teploty, které jsou zabudované ve dřevěné konstrukci objektu.

Systém MoistureGuard se skládá ze tří komponent:

 • kombinované senzory pro zabudování do konstrukce,
 • senzory pro měření teploty a vlhkosti v interiéru a exteriéru,
 • centrální jednotka pro vyhodnocení a sběr dat. Ta data ukládá jak do lokální paměti, tak na vzdálený server. Díky tomu je systém schopen odhalit jakékoliv odchýlení od povolených hodnot a včas upozornit na případný problém se zvýšenou vlhkostí. A to již od samotného počátku výstavby.

Jaké problémy vlhkost dřevostavbě působí?

 • Zvýšená vlhkost napomáhá růstu plísní a hub, což může vést k vážným zdravotním problémům celé rodiny.
 • Některé druhy hub dokáží poškodit mechanické vlastnosti dřeva a trvale ho znehodnotit.
 • Nadměrná vlhkost přispívá ke vzniku dřevokazných procesů, které poškozují konstrukci z masivního nebo strukturovaného dřeva.
 • Přílišná vlhkost či úplné zaplavení za sebou zanechá celou řadu sekundárních poškození na omítce, elektronice, vybavení interiéru apod.

Co MoistureGuard u dřevostavby sleduje?

 •  vlhkost masivního dřeva,
 •  prefabrikované panely s dřevěným rámem,
 •  vzduchové dutiny uvnitř konstrukce,
 •  sendvičové podlahy,
 •  strukturu historických dřevěných staveb,
 •  lepené laminované dřevo,
 •  překládané (křížové) laminované dřevo.

Máte nějaký dotaz?

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT!

Poradíme vám. Tým MoistureGuard doporučí místa ve vaší nemovitosti, která mohou být nejvíce vystavena vlhkosti, a navrhne, kde by bylo rozumné senzory umístit.

Vše nastavíme. Navržený hardware po instalaci nevyžaduje žádnou pozornost. Bezúdržbový monitorovací systém slouží 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. 

Vyhodnotíme. Umělá inteligence, která je zabudovaná v senzorech, minimalizuje množství falešných poplašných hlášení. Náhlé i pozvolna se rozvíjejíc problémy proto vyhodnocuje správně.

Přečtěte si

PŘÍPADOVÉ STUDIE A ČLÁNKY

MoistureGuard – Vody už se nemusíte bát

Systém MoistureGuard nabízí inovativní technologii, první svého druhu, která kontinuálně sleduje vlhkost přímo ve stavební struktuře objektu. MoistureGuard dokáže odhalit jak skryté, tak i mikroskopické úniky vody a touto funkcí dokáže zabránit vážným následkům na objektu.

číst více

Ideální pomocníci do dřevostavby

Konstrukční systém ze dřeva má velký potenciál a také svá specifika. Důležitá je přesnost a těsnost, dobře provedené detaily, eliminace tepelných mostů i ochrana před vlhkostí. Právě proto najdeme na trhu výrobky, které jsou svým charakterem vysoce kompatibilní a podporující, takže celý dům pak může fungovat ještě efektivněji a bezpečněji.

číst více

Vlhkost stavbě škodí. Víme, jak jí předcházet!

Dlouhodobé působení vlhkosti na stavební konstrukci má vždy negativní účinky. Její odstranění bývá náročné u zděných budov i u dřevostaveb. Pokud tento problém nebudete řešit včas, náklady na opravu se mohou vyšplhat do astronomické výše.

číst více

Start-up z ČVUT vyvíjí senzor proti vlhkosti

Domy s dřevěnou konstrukcí se v Česku těší stále větší oblibě. Zatímco před dvaceti lety se dřevostavby na výstavbě rodinných domů podílely zhruba z jednoho procenta, dnes už toto číslo vzrostlo na čtrnáct procent.

číst více

5 tipů pro stavbu bez vlhkosti

S našimi tipy vám dřevostavba bude sloužit stejně dlouho jako zděná budova. V článku si přečtete pět jednoduchých tipů, které Vám pomohou nemovitost správně nakoupit či postavit.

číst více

Kde nás najdete?

MoistureGuard, s.r.o.

Hradešínská 1768/22

101 00  Praha 10 - Vinohrady

IČO: 07932197

 

 

Kontaktujte nás

 

 

info@moistureguard.cz

+420 603 889 937

 

 

3 + 4 =