Eliminujte rizika, která navyšují náklady na dílo i pozdější problémy. Pohlídejte si svoje investice do stavby i kvalitu provedených prací na vaší nemovitosti. 

Investor

Systém MoistureGuard umožní vidět, co se v dřevěné konstrukci domu děje již při jeho výstavbě. Tím, že stavbu hlídá od samého začátku stavby, můžete mít kvalitu provedených prací perfektně pod kontrolou. Případné nehody během stavby, které by měly za následek zvýšenou vlhkost, okamžitě detekuje a vy tak můžete včas zabránit dalšímu navyšování investic za nákladné opravy. 

Systém MoistureGuard využívá senzory vlhkosti a teploty, které jsou zabudované ve dřevěné konstrukci objektu.

Systém MoistureGuard se skládá ze tří komponent:

 • kombinované senzory pro zabudování do konstrukce,
 • senzory pro měření teploty a vlhkosti v interiéru a exteriéru,
 • centrální jednotka pro vyhodnocení a sběr dat. Ta data ukládá jak do lokální paměti, tak na vzdálený server. Díky tomu je systém schopen odhalit jakékoliv odchýlení od povolených hodnot a včas upozornit na případný problém se zvýšenou vlhkostí. A to již od samotného počátku výstavby.

Proč vlhkost dřevostavbě škodí?

 • Zvýšená vlhkost napomáhá růstu plísní a hub, což může vést k vážným zdravotním problémům budoucích nájemníků.
 • Některé druhy hub dokáží poškodit mechanické vlastnosti dřeva.
 • Nadměrná vlhkost přispívá ke vzniku dřevokazných procesů, které poškozují konstrukci z masivního nebo strukturovaného dřeva.
 • Vlhkost ve zděné konstrukci u kamenných a cihlových domů způsobí vypoukliny, které popraskají a postupně opadají. Může dojít také k závažnému poškození izolace.
 • Přílišná vlhkost či úplné zaplavení za sebou zanechá celou řadu sekundárních poškození na omítce, elektronice, vybavení interiéru apod.

Co MoistureGuide sleduje?

 • vlhkost masivního dřeva,
 •  prefabrikované panely s dřevěným rámem,
 •  vzduchové dutiny uvnitř konstrukce,
 •  sendvičové podlahy,
 •  strukturu historických dřevěných staveb,
 •  lepené laminované dřevo,
 •  překládané (křížové) laminované dřevo.

Máte nějaký dotaz?

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT!

Poradíme vám. Tým MoistureGuard doporučí místa ve vaší nemovitosti, která mohou být nejvíce vystavena vlhkosti, a navrhne, kde by bylo rozumné senzory umístit.

Vše nastavíme. Navržený hardware po instalaci nevyžaduje žádnou pozornost. Bezúdržbový monitorovací systém slouží 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. 

Vyhodnotíme. Umělá inteligence, která je zabudovaná v senzorech, minimalizuje množství falešných poplašných hlášení. Náhlé i pozvolna se rozvíjejíc problémy proto vyhodnocuje správně.

Přečtěte si

PŘÍPADOVÉ STUDIE A ČLÁNKY

MoistureGuard – Vody už se nemusíte bát

Systém MoistureGuard nabízí inovativní technologii, první svého druhu, která kontinuálně sleduje vlhkost přímo ve stavební struktuře objektu. MoistureGuard dokáže odhalit jak skryté, tak i mikroskopické úniky vody a touto funkcí dokáže zabránit vážným následkům na objektu.

číst více

Ideální pomocníci do dřevostavby

Konstrukční systém ze dřeva má velký potenciál a také svá specifika. Důležitá je přesnost a těsnost, dobře provedené detaily, eliminace tepelných mostů i ochrana před vlhkostí. Právě proto najdeme na trhu výrobky, které jsou svým charakterem vysoce kompatibilní a podporující, takže celý dům pak může fungovat ještě efektivněji a bezpečněji.

číst více

Vlhkost stavbě škodí. Víme, jak jí předcházet!

Dlouhodobé působení vlhkosti na stavební konstrukci má vždy negativní účinky. Její odstranění bývá náročné u zděných budov i u dřevostaveb. Pokud tento problém nebudete řešit včas, náklady na opravu se mohou vyšplhat do astronomické výše.

číst více

Start-up z ČVUT vyvíjí senzor proti vlhkosti

Domy s dřevěnou konstrukcí se v Česku těší stále větší oblibě. Zatímco před dvaceti lety se dřevostavby na výstavbě rodinných domů podílely zhruba z jednoho procenta, dnes už toto číslo vzrostlo na čtrnáct procent.

číst více

5 tipů pro stavbu bez vlhkosti

S našimi tipy vám dřevostavba bude sloužit stejně dlouho jako zděná budova. V článku si přečtete pět jednoduchých tipů, které Vám pomohou nemovitost správně nakoupit či postavit.

číst více

Where to find us?

MoistureGuard, s.r.o.

Hradešínská 1768/22

101 00  Praha 10 - Vinohrady

IČO: 07932197

 

Contact us

info@moistureguard.cz

+420 724 670 752

8 + 10 =