DLOUHODOBÝ KONTAKT VLHKOSTI SE DŘEVEM MŮŽE ZPŮSOBIT OBROVSKÉ PROBLÉMY. NAVRHUJTE DŘEVOSTAVBY S PŘIDANOU HODNOTOU A ZAKOMPONUJTE MOISTUREGUARD DO PROJEKTU.

Architekt a projektant

Nabídněte projekty, které investorům i uživatelům dají přidanou hodnotu. Pokud zakomponujete systém pro monitoring vlhkosti MoistureGuard již ve fázi projektu, zamezíte případným fatálním následkům, které se v dřevostavbě vyskytují častěji než ve zděných domech. Pomůžeme vám vytipovat nejrizikovější místa, která by měla být chráněna senzorem. Díky MoistureGuard pomůžete předejít eliminaci oprav v budoucnu, čímž zákazníci i investoři ušetří další finanční i časové náklady. 

Systém MoistureGuard využívá senzory vlhkosti a teploty, které jsou zabudované ve dřevěné konstrukci objektu.

Systém MoistureGuard se skládá ze tří komponent:

 • kombinované senzory pro zabudování do konstrukce,
 • senzory pro měření teploty a vlhkosti v interiéru a exteriéru,
 • centrální jednotka pro vyhodnocení a sběr dat. Ta data ukládá jak do lokální paměti, tak na vzdálený server. Díky tomu je systém schopen odhalit jakékoliv odchýlení od povolených hodnot a včas upozornit na případný problém se zvýšenou vlhkostí. A to již od samotného počátku výstavby. 

Jaké problémy vlhkost dřevostavbě působí?

 • Zvýšená vlhkost napomáhá růstu plísní a hub, což může vést k vážným zdravotním problémům všech obyvatel.
 • Některé druhy hub dokáží poškodit mechanické vlastnosti dřeva.
 • Nadměrná vlhkost přispívá ke vzniku dřevokazných procesů, které poškozují konstrukci z masivního nebo strukturovaného dřeva.
 • Přílišná vlhkost či úplné zaplavení za sebou zanechá celou řadu sekundárních poškození na omítce, elektronice, vybavení interiéru apod.

Co MoistureGuard u dřevostavby sleduje?

 •  vlhkost masivního dřeva,
 •  prefabrikované panely s dřevěným rámem,
 •  vzduchové dutiny uvnitř konstrukce,
 •  sendvičové podlahy,
 •  strukturu historických dřevěných staveb,
 •  lepené laminované dřevo,
 •  překládané (křížové) laminované dřevo.

Máte nějaký dotaz?

NEVÁHEJTE NÁS KONTAKTOVAT!

Poradíme vám. Tým MoistureGuard doporučí místa ve vaší nemovitosti, která mohou být nejvíce vystavena vlhkosti, a navrhne, kde by bylo rozumné senzory umístit.

Vše nastavíme. Navržený hardware po instalaci nevyžaduje žádnou pozornost. Bezúdržbový monitorovací systém slouží 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. 

Vyhodnotíme. Umělá inteligence, která je zabudovaná v senzorech, minimalizuje množství falešných poplašných hlášení. Náhlé i pozvolna se rozvíjejíc problémy proto vyhodnocuje správně.

Zajímá vás, co nového u dřevostaveb? 

Případové studie a články

MoistureGuard – Vody už se nemusíte bát

Systém MoistureGuard nabízí inovativní technologii, první svého druhu, která kontinuálně sleduje vlhkost přímo ve stavební struktuře objektu. MoistureGuard dokáže odhalit jak skryté, tak i mikroskopické úniky vody a touto funkcí dokáže zabránit vážným následkům na objektu.

číst více

Ideální pomocníci do dřevostavby

Konstrukční systém ze dřeva má velký potenciál a také svá specifika. Důležitá je přesnost a těsnost, dobře provedené detaily, eliminace tepelných mostů i ochrana před vlhkostí. Právě proto najdeme na trhu výrobky, které jsou svým charakterem vysoce kompatibilní a podporující, takže celý dům pak může fungovat ještě efektivněji a bezpečněji.

číst více

Vlhkost stavbě škodí. Víme, jak jí předcházet!

Dlouhodobé působení vlhkosti na stavební konstrukci má vždy negativní účinky. Její odstranění bývá náročné u zděných budov i u dřevostaveb. Pokud tento problém nebudete řešit včas, náklady na opravu se mohou vyšplhat do astronomické výše.

číst více

Start-up z ČVUT vyvíjí senzor proti vlhkosti

Domy s dřevěnou konstrukcí se v Česku těší stále větší oblibě. Zatímco před dvaceti lety se dřevostavby na výstavbě rodinných domů podílely zhruba z jednoho procenta, dnes už toto číslo vzrostlo na čtrnáct procent.

číst více

5 tipů pro stavbu bez vlhkosti

S našimi tipy vám dřevostavba bude sloužit stejně dlouho jako zděná budova. V článku si přečtete pět jednoduchých tipů, které Vám pomohou nemovitost správně nakoupit či postavit.

číst více

Kde nás najdete?

MoistureGuard, s.r.o.

Hradešínská 1768/22

101 00  Praha 10 - Vinohrady

IČO: 07932197

 

 

Kontaktujte nás

 

 

info@moistureguard.cz

+420 603 889 937

 

 

8 + 8 =